Mordy:
(25) 641 51 28

Korczew:
(25) 631 20 21

Sarnaki:
(83) 359 91 19

Współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia

 

Jak przygotować się do badań?

 

1. USG  jamy brzusznej i miednicy

W dniu poprzedzającym badanie: Espumisan 3x2 kapsułki. Preparat usuwa  powietrze z przewodu pokarmowego pozwalając na lepszą ocenę obrazu podczas badania.

W dniu badania:Nie przyjmować pokarmów,nie pic płynów gazowanych i słodzonych (można pić wodę niegazowaną), nie palić tytoniu, nie żuć gumy.
2h przed badaniem: wypic litr wody niegazowanej, NIE oddawac moczu. Do badania pecherz moczowy musi byc wypełniony.
 
 
2. USG  ginekologiczne
 
Badanie wykonuje się sondą przezpochwową zabezpieczoną jednorazową osłonką lateksową pokrytą żelem. Badanie pozwala ocenić narządy w miednicy mniejszej (narząd rodny,błonę śluzową jamy macicy, trzon macicy, szyjkę macicy, jajnik, zatokę Douglasa).
Termin badania:  Pacjentki w wieku rozrodczym: badanie najlepiej wykonać od 5 do 10 dnia cyklu. Termin  badania może również ustalić prowadzący lekarz ginekolog.
 
3. USG piersi oraz  tarczycy
 
Nie wymaga specjalnego przygotowania wystarczy codzienna toaleta.
 
 
4. Pobranie moczu do badania
 
Po obudzeniu sie należy podmyc okolice intymne zwykłym mydłem. Pierwszą czesc porannego moczu należy oddać do sedesu, środkową zebrać do pojemnika na mocz. Nie wolno dotykac wnetrza pojemnika palcami. Wielkość próbki powinna wynosić około połowy objętości naczynia. Zamknięte i podpisane imieniem i nazwiskiem naczynie jak najszybciej dostarczyć do przychodni, najlepiej w ciągu godziny od momentu pobrania materiału. Jeśli nie jest to możliwe powinien być on przechowywany w lodówce.
Dla kobiet: zaleca sie założenie tamponu lub zasłoniecie wejscia do pochwy papierem toaletowym na czas pobierania moczu aby wydzielina z pochwy nie zmienila wynikow badania.
Dla meżczyzn: umyc nalezy rownież strefe pod napletkiem. Mocz powinien byc oddany przy odsunietym napletku. Wydzielina spod napletka moze zmieniac wynik badania.
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktualności

Uwaga kleszcze!

Jak wygląda kleszcz? Kleszcze to pasożyty należące do gromady pajęczaków. Tak wyglądają kolejno: nimfa,larwa, samiec samica. Ludzi najczesciej atakują ...

Cukier

Czy wiesz jak cukier wpływa na organizm twój i twojego dziecka? Obrazek poniżej pokazuje co dzieje sie z naszym ciałm gdy spożywamy zbyt dużo cukru. O ...

Nasze placówki

Przychodnia Vena
w Mordach

ul.11 listopada 28/30
08-140 Mordy
tel. (25) 641 51 28

© 2014 Przychodnia Medyczna Vena Sp. J.
Korczew | Mordy | Sarnaki
Wykonanie: SIGNUM Studio Interaktywne